сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кавани заработи црвен – Уругвај елиминиран

kavani

Поврзани вести

Клучниот момент на натпреварот помеѓу Чиле и Уругвај се случи можеби во 63-та минута.

Гонзало Хара му пикна прст во задникот на Кавани, а потоа одглуми дека е удрен. Судијата наседна и го исклучи уругвајскиот фудбалер.

По прегледувањето на снимките, големи се шансите и Хара да биде суспендиран и да не настапи во последните два натпревари од Копа Америка.

Најчитани вести