Македонија,Крими хроника

Ограбено казино во Скопје

Ограбено казино во Скопје
Ограбено казино во Скопје

Грабеж се случил синоќа по полноќ во казиното „Слот“во Скопје.

Разбојник маскиран во пределот на главата со закана со пиштол од вработените одзел 200 илјади денари и побегнал.

Од полицијата информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.