сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Казорла повеќе го цени Пелегрини отколку Венгер

kazorla ceni pelegrini

Поврзани вести

Шпанскиот интернационалец од редовите на Арсенал, Санти Казорла, јавно призна дека повеќе го цени актуелниот менаџер на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини отколку предводникот на неговиот тим, Арсен Венгер.

“Многу научив од сите тренери и менаџери со кои сум соработувал во текот на мојата фудбалска кариера. Но ако треба да одберам еден тренер или менаџер, тогаш ќе кажам дека најдобар соработка имав со Мануел Пелегрини. Имавме одлична соработка и комуникација додека бевме дел од Вилјареал и додека бевме дел од Малага. Најмногу научив од Пелегрини”, изјави Казорла.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести