сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Ќе се гради нова црква во Карпош

На свечениот чин ќе присуствуваат високи политички функционери, а се очекува да присуствува и поглаварот на МПЦ, г.г. Стефан.

Ќе се гради нова црква во Карпош

Ќе се гради нова црква во Карпош

Последни вести

Позади трговскиот центар „Скопје Сити Мол“, утре со почеток во 13 часот, градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски ќе постави камен темелник за нова црква на територија на Општината.

На свечениот чин ќе присуствуваат високи политички функционери, а се очекува да присуствува и поглаварот на МПЦ, г.г. Стефан.

Најчитани вести