недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Ќе се реконструира студентскиот дом „Гоце Делчев“

20111507-studentski-dom-goce-delcev

Поврзани вести

Објавен е тендерот со кој се бара градежна компанија која ќе се зафати со реконструкција на студентскиот дом „Гоце Делчев“.

Повикот е отворен до 19 мај, а според проценкитe на Владата зафатот треба да чини нешто повеќе од еден милион евра без ДДВ.

Во просториите на домот кој е изграден во периодот на седумдесетите години можат да се сместат над 1.200 студенти, а сега е преземен конкретен чекор за негова реконструкција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести