недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ќе се средува дворот на две средни училишта во Прилеп

DSC00413_resize

Поврзани вести

Две средни училишта во Прилеп ќе добијат партерно и хортикултурно среден училишен двор.

Во СОУ „Ѓорче Петров“ и во ОУ „Климент Охридски“ во тек се градежни активности околу средување на дворното место. Иницијативата за реализација на овој градежен зафат е од страна на учениците, родителите и вработените во овие две прилепски училишта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести