Македонија,Крими хроника

Ќе се врши обдукција на телото на момчето кое загина во сообраќајка кај Рампа

Ќе се врши обдукција на телото на момчето кое загина во сообраќајка кај Рампа

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје утрово издаде наредба до Институтот за судска медицина, криминалистика и медицинска деонтологија во Скопје за обдукција на телото на мотоциклистот од сообраќајката кај Кисела Вода.

22-годишниот С.А. за жал им подлегна на повредите по тешката сообраќајна несреќа кај Рампа

Покрај ова, обвинителството ја очекува комплетната документација за сообраќајната несреќа од Министерството за внатрешни работи – записниците од извршениот увид, скиците, резултатите од извршените анализи и изводите од техничкиот преглед на возилата.