недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кефалонија повторно се тресе

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Јонското Море во близина на брегот на грчкиот остров Кефалонија, пренесе „ИТАР-ТАСС“, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт.

Епицентарот на потресот е локализиран на 13 километри северозападно од градот Ликсури, на островот Кефалонија,
Нема информации за настрадани и причинета материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести