Спорт

Кеита пристигна на Олимпико

Кеита пристигна на Олимпико

Италијанскиот калчолигаш Рома, најверојатно ќе биде следната дестинација на искусниот играч за врска Сеиду Кеита.

Репрезентативецот на Мали изминатата сезона го носеше дресот на шпанскиот прволигаш но од 30. јуни поранешниот фудбалер на Барселона ќе има статус на слободен фудбалер.