недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Кеита пристигна на Олимпико

keita

Последни вести

Италијанскиот калчолигаш Рома, најверојатно ќе биде следната дестинација на искусниот играч за врска Сеиду Кеита.

Репрезентативецот на Мали изминатата сезона го носеше дресот на шпанскиот прволигаш но од 30. јуни поранешниот фудбалер на Барселона ќе има статус на слободен фудбалер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести