четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Кејлор го брани својот колега

navas

Поврзани вести

Иако Кејлор Навас синоќа го имаше своето деби во дресот на Реал Мадрид, сепак веднаш по натпреварот побрза да ги “искара” навивачите на “кралскиот клуб” поради свирежите упатени кон неговиот колега, Икер Касиљас.

„Среќен сум поради мојот настап и победата, но на Икер никој не смее да му свирка. Фудбалер со толку успешна кариера во Реал не смее да биде исвиркуван, а тие што сега му свиркаат не се вистински навивачи“, изјави Костариканецот.

Тренерот Карло Анчелоти пак појасни дека е задоволен од формата на двајцата голмани што ги има на располагање, па не знае кој од нив ќе го брани голот на Реал, на саботниот дуел со Виљареал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести