четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кејт и Вилијам ќерката ќе ја крстат Дајана

princ-vilijam-i-njegova-supruga-kejt-midlton-1411985790-576537

Последни вести

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам своето второ дете, ако биде девојче, ќе го крстат по мајката на принцот, Дајана.

Принцот Вилијам и неговата сопруга не се изненадени за тоа што ќе добијат второ дете бидејќи, како што велат, тоа било планирано. Војвотката и во втората бременост, исто како и во првата, има проблеми со мачнини, но одбила да остане во болница и решена е бременоста да ја помине дома.

Извор близок на парот вели дека тие го избрале името уште за време на првата бременост. Принцот на тој начин сака да и оддаде почит на својата покојна мајка. Дајана загина во сообраќајна несреќа во 1997 година.

Вилијам и Кејт го имаат синот Џорџ, а второто дете треба да го добијат на почетокот на јануари.

princeza-dajana-1380925774-376219

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести