четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Кејт и Вилијам по втор пат родители?

Кејт очекува девојче, а ако кралицата Елизабета Втора го даде нејзиниот благослов, бебето ќе се вика Дијана.

ggggg

Поврзани вести

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам чекаат второ дете, пишува британското списание Gloub.

Близок извор откри за списанието дека Кејт очекува девојче, а ако кралицата Елизабета Втора го даде нејзиниот благослов, бебето ќе се вика Дијана, по мајката на принцовите Вилијам и Хари.

„Веќе некое време има бремен стомак кој може да се види“, рекол изворот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести