петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Кејт Миделтон е најубавата жена на светот

Голем број на жени во Велика Британија го следат примерот на Кејт Миделтон. Кафеавата боја за коса и природната шминка никогаш не биле попродавани.

kate-middleton-image-2-863475535-1582816

Поврзани вести

Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон, ја понесе титулата икона на убавината.Во годишната анкета во која учествувале две илјади жени во Велика Британија, Кејт била прогласена за најубава жена на светот. Ова е третпат по ред Кејт Миделтон да биде прогласена за симбол на убавината. И претходните две гласања, ги дадода истите резултати.

Во годинешната анкета, војвотката зад себе оставила бројни светски убавици. Со својата убавина и стил ги засенила популарната телевизиска водителка Холи Вилоугби и поп ѕвездата Бијонсе кои ги заземаа второто и третото место.

Таа е симбол на британската нација и нејзината титула, икона на убавината е загарантирана.За ваквиот успех е заслужен нејзиниот беспрекорен имиџ во јавноста, но и стил во кој просечната жена може да најде инспирација.

Голем број на жени во Велика Британија го следат примерот на Кејт Миделтон. Кафеавата боја за коса и природната шминка никогаш не биле попродавани. Интересно е што на листата на најубави жени, друштво на Кејт и правеле голем број на бринети.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести