вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Кејт Мидлтон бремена по втор пат

1kej.jpg500

Поврзани вести

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон чекаат второ дете.

Британските медиуми пренесуваат дека е потврдена втората бременост на војвотката од Кембриџ.

Кралската двојка го има синот Џорџ кој се роди на 22 јули минатата година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести