понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Кејт Мидлтон во едно поинакво издание

kejt midlton

Поврзани вести

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, на само 11 години го истакнала својот актерски талент со учество во училишниот мјузикл „My fair lady“.

Во овој мјузикл, фонетичарот Хенри Хигинс, со часови ја учел Кејт на правилен англиски јазик, а се’ со цел во најдобро светло да ја прикаже во високотo друштво.

Војвотката ја засмејувала публиката со својот акцент, а 15 години подоцна допре до врвот на светската политичка и општествена елита.

Ова не била единствената претстава на Кејт, бидејќи две години подоцна ја толкувала главната женска улога во мелодрамата „Murder in the red barn“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести