среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 28

Кејт Мос планира свадба во Грција

Според таблоидите, Кеј Мос и фон Бизмарк се одлучиле да се преселат во Грција, бидејќи токму таму пламнала нивната љубов минатото лето, односно на јахта во близина на брегот на островот Кефалонија.

kejtttt

Последни вести

Славната манекенка Кејт Мос најверојатно ќе се омажи за својот пријател Николај фон Бизмарк на мала свеченост после Божиќ, зашто тогаш ќе се разведе од претходниот сопруг Џејми Хинс. Идниот сопруг на ѕвездата е фотограф и наследник на Железниот канцелар Ото фон Бизмарк.

Само пред пет години Кејт се омажи во Котсуолдс а гитаристот на групата „Килс“, Џејми Хинс.

kejt
Според таблоидите, Кеј Мос и фон Бизмарк се одлучиле да се преселат во Грција, бидејќи токму таму пламнала нивната љубов минатото лето, односно на јахта во близина на брегот на островот Кефалонија. Кејт од неодамна носи голем прстен со сафир и дијамант. Николај ја запросил Кејт минатиот месец на романтична вечера во Венеција.

EXCLUSIVE Kate Moss is seen enjoying dinner at Scott's in Mayfair with boyfriend Count Nikolai von Bismarck and friends

Меѓутоа, покрај овие вести, таблоидите не пропуштаат да потсетат дека и идната брачна двојка би можела да биде ставена пред сериозни предизвици, особено што и Мос и нејзиниот избраник водат прилично распуштен живот полн со дрога и алкохол.
Но, уште пошокантни вести пристугнуваат од Америка, од каде што американските новинари тврдат дека манекенката не му е верна на идниот сопруг и дека ја обновила романсата со Џони Деп.

Најчитани вести