вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Кејт Мос веќе не личи на себе си

Поради нездравиот начин на живот што вклучува цгари, алкохол, кокаин и неспиење, Кејт Мос веќе не личи на себе си.

kejt-mos-ne-lici-1

Последни вести

Поради нездравиот начин на живот што вклучува цгари, алкохол, кокаин и неспиење, Кејт Мос веќе не личи на себе си.

Кејт Мос отсекогаш знаела како да се забавува, па воопшто не зачудува што кај неа најмногу се изразени знаците на стареење. Поради нездравиот начин на живот, таа повеќе не личи на себе си.

kejt-mos-ne-lici-2

Сјајот на некогашната дива избледе, а тоа го покажуваат и најновите фотографии на папараците. Кожата на лицето и е истенчена.

Таа упорно се обидува да ги избрише борите со вбризгување ботокс и со полнење на лицео со масти за да го избегне лажниот „смрзнат“ изглед.

kejt-mos-ne-lici-3

Сепак, нејзиното тело проаѓа низ разни искушенија во последните 20 години. Лошиот животен стил остави последици.

Да се потсетиме, манекенката беше фатена како во повеќе наврати зема кокаин и се однесува избезумено. Кејт никогаш немала совршена насмевка, но сега ситуацијата е драматична. Нејзините заби се искривени и жолти.

Најчитани вести