четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кејт Винслет роди син

Ѕвездата на „Титаник“ во саботата го роди своето трето дете

kejt vinslet

Поврзани вести

Кејт во саботата роди момче. И мајката и синот се чувствуваат одлично, вели портпаролот на актерката Кејт Винслет за британскиот весник „Дејли мејл“ и додал дека актерката и нејзиниот сопруг Нед Рокнрол се одушевени поради доаѓањето на бебето на свет.

 

На триесет и осумгодишната Кејт ова и е прво заедничко дете со Нед. Од претходниот брак ја има ќерката Миa (13), а синот Џои го доби со Сам Мендес.

 

Актерката за време на бременоста говореше дека обожува да биде мајка и дека родителството во целост го менува човекот.

 

„Животот се менува, а децата стануваат апсолутно се’“, вели актерката која за Нед се омажи ланскиот декември.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести