Магазин

Кендал Џенер ви ја претставува новата маскара на Есте Лаудер

Кендал Џенер ви ја претставува новата маскара на Есте Лаудер

Козметичката компанија Есте Лаудер конечно му ги покажа на светот резултатите од долгоочекуваната соработка со новата ИТ девојка Кендал Џенер.

kendal_2

Џенер се појави во рекламата за новата маскара на брендот The Little Black Primer. Деветнаесетгодишната ѕвезда која за краток период стана вистинска модна икона на новото време, потпиша милионски договор со брендот во ноември минатата година, а соработката ја објави постирајќи фотографија на нејзиниот Инстаграм профил.

Целиот акцент во видеото е ставен на нежното лице на Кендал, фокусирајќи се на нејзините волуменозни трепки благодарение на новата маскара на брендот.

kendal_3

Како што и се очекуваше, компанијата лансираше уште еден револуционерен производ, овој пат во вид на висококвалитетна маскара што вашите трепки ги прави неверојатно свилени.

Овој вид на маскара им овозможува на трепките еден сосема поинаков волумен и сјај на трепките, а во ниту еден момент не дозволува згрутчување или премногу црна боја.

kendal_4

Што се однесува до изборот на нивното ново заштитно лице, од компанијата уште еднаш повторија дека истиот бил и повеќе од очигледен со оглед на свежиот и млад изглед на Кендал. Уште една потврда за нивниот оправдан избор беше и фактот што по само два часа откако манекенката ја објави рекламата на нејзиниот Инстаграм профил, истата имаше повеќе од 200.000 лајкови.

kendal_5

-Иако обично сакам да имам многу маскара на трепките, овој производ што ги нагласува истите на еден поинаков начин без многу црна боја, за мене е совршен. Одлично е и тоа што The Little Black Primer е производ што ќе направи да изгледате убаво и гламурозно, а сепак тоа да биде без многу шминка, изјави младата Кендал по објавувањето на рекламата.

Во продолжение проследете ја новата реклама на Есте Лаудер?