недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Кенија: Шест загинати при напад на два автобуси

Полицијата соопшти дека во нападот се погодени автобуси што се движеле од градот Мандера кон Најроби.

kwnij1

Последни вести

Најмалку шест луѓе загинаа денеска откако вооружен напаѓач пукаше врз два автобуса во кенискиот округ Мандера, на границата со Сомалија.

Полицијата соопшти дека во нападот се погодени автобуси што се движеле од градот Мандера кон Најроби.

– Засега имаме информации за шест загинати, изјави Фредрик Шисија, полициски шеф на областа Мандера.

kenija

Најчитани вести