понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Керамидница денеска без вода

voda-cesma-1-

Последни вести

Поради дефект во шахта на улица 515 бр.87 во населба Керамидница, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека корисниците ќе немаат вода од 10:45 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести