вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кери: САД го поздравуваат учеството на Иран во „Женева-2“,

dzon keri

Поврзани вести

Соединетите Американски Држави го поздравија учеството на Иран во мировната конференција „Женева-2“, пренесе „РИА Новости“.

„Ние го одобруваме учеството на Иран во мировната конференција. Ако Техеран потврди дека ќе учествува во ’Женева-2’ строго во рамките на целите кои се поставени за конференцијата, тогаш ние ќе го поздравуваме нивното учество. Тие исто така можат да придонесат за мирно решавање на прашањето“, изјавил државниот секретар на Америја, Џон Кери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести