петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Кери: За Асад нема место во преодната Влада на Сирија

dzon keri

Поврзани вести

Државниот секретар на САД смета дека за сирискиот претседател Башар ал Асад нема место во преодната Влада на Сирија, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Треба да сме реални. Преодната Влада не може да биде формирана, ако една од страните не се согласува со кандидатурите. Затоа Башар ал Асад не може да биде дел од преодната влада“, истакнал американскиот дипломат на отворањето на меѓународната конференција за Сирија, „Женева-2“ во Монтре.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести