четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кевин Дурант ја спаси Оклахома

Kevin Durant, Shelvin Mack

Поврзани вести

Оклахома сити забележа нова победа во НБА лигата овој пат совладувајќи ја Атланта на Перо Антиќ со 111:109 и повторно благодарение на феноменалниот Кевин Дурант кој постигна 41 поен, вклучувајќи го и кошот за победа на 1,5 секунда пред крајот.

Оклахома губеше со 14 поени разлика во второто полувреме, но предводена од Дурант успеа со пресврт да дојде до осмата едноподруго победа. Дурант од игра шутираше 15-25, а покрај 41 поен имаше и четири скока и пет асистенции.

Минесота ја прекина низата од седум порази,откако го совлада Чикаго со 95:86. Кевин Лав со 31 поен и осум скока беше најефикасен во победничкиот тим.

Резултати: Филаделфија – Феникс 113:124, Бруклин – Торонто 103:104, Чикаго – Минесота 86:95, Милвоки – ЛА Клиперс 86:114, Оклахома – Атланта 111:109, Јута – Сакраменто 106:99

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести