вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Кичевец почина откако камион удрил во него

Имено, К.А. се враќал наназад со „мерцедесот“ со намера да му помогне на Ц.М. при влечење на неговото комбе, при што во еден момент го притиснал помеѓу двете возила. Од здобиените повреди Ц.М. веднаш починал.

policija-6

Последни вести

Вчера околу 21 часот на регионалниот пат Демир Хисар-Кичево, на крстосницата кај село Големо Илино, се случила сообраќајна незгода во која К.А. (57) од Кичево, управувајќи камион „мерцедес“ со кичевски регистарски ознаки, удрил во Ц. М. (58) од Кичево, кој стоел до паркирано комбе „фиат дукато“ со охридски регистарски ознаки.

Имено, К.А. се враќал наназад со „мерцедесот“ со намера да му помогне на Ц.М. при влечење на неговото комбе, при што во еден момент го притиснал помеѓу двете возила. Од здобиените повреди Ц.М. веднаш починал.

Најчитани вести