четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 15

Кичево: Професор по физичко претепал ученик

Ученик од прва година во средното училиште „Дрита“ вчера бил физички нападнат од професор по физичко.

ученик

Поврзани вести

Имено, ученикот се јавил да одговара, а С.С. почнал да го удира со шлаканици, тупаници и клоци во пределот на главата, лицето и телото, нанесувајќи му видливи повреди во вид на црвенило модрици и отоци, кои биле констатирани и санирани во Медицински центар Кичево.

Најчитани вести