Македонија,Крими хроника

Кичевчанец доби кривична бидејќи му дал метадон на охриѓанец

Кичевчанец доби кривична бидејќи му дал метадон на охриѓанец

Четириесетгодишниот кичевчанец М.Б. доби кривична пријава пријава бидејќи му дал на уживање метадон на охриѓанец.

Во близина на дневниот центар за зависници во Охрид, отако му бил даден метадон истиот извадил во стаклено шише околу 10 мл кој му ги дал на уживање на М.М. (33) од Охрид.