сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кичевчанец доби кривична бидејќи му дал метадон на охриѓанец

methadone6

Последни вести

Четириесетгодишниот кичевчанец М.Б. доби кривична пријава пријава бидејќи му дал на уживање метадон на охриѓанец.

Во близина на дневниот центар за зависници во Охрид, отако му бил даден метадон истиот извадил во стаклено шише околу 10 мл кој му ги дал на уживање на М.М. (33) од Охрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести