понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Кичевчанец фатен со кокаин

droga

Последни вести

Триесет и четиригодишниот С.А. од селото Туин, кичевско доби кривична бидејќи бил фатен со кокаин од страна на полицијата.

На магистралниот пат Струга-Охрид пред селото Подмоље од страна на полицијата извршен е претрес на возило „голф“ управувано од пријавениот при што е пронајдено најлонско пакување со 0,13 грама кокаин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести