Македонија,Крими хроника

Кичевчанец фатен со кокаин

Кичевчанец фатен со кокаин

Триесет и четиригодишниот С.А. од селото Туин, кичевско доби кривична бидејќи бил фатен со кокаин од страна на полицијата.

На магистралниот пат Струга-Охрид пред селото Подмоље од страна на полицијата извршен е претрес на возило „голф“ управувано од пријавениот при што е пронајдено најлонско пакување со 0,13 грама кокаин.