недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кичевчанец со нож го убил својот брат

noz-krvav-noz

Последни вести

Кичевчанец вчера со нож го усмртил својот брат во центарот на градот.

Според очевидци напаѓачот го прободел братот над десетина пати, по што се обидел да побегне.

Сепак со брза интервенција на полицијата, напаѓачот е фатен.

Надлежните вршат увид на местото на настанот, по што ќе се соопштат повеќе детали околу настанот и мотивите за убиството.

Неофицијално, двајцата браќа претходно имале расправија, по што едниот од нив посегнал по ножот.

Најчитани вести