Македонија,Крими хроника

Кичевец силувал осумгодишно девојче во неговиот дом

Кичевец силувал осумгодишно девојче во неговиот дом

Притвор за кичевчанец кој полово нападнал мало девојче.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, пред два дена 49-годишниот Н.М. од Кичево нападнал осумгодишно девојче.

Педофилот монструозниот чин го сторил во неговиот дом. Тој и ставил селотејп трака на устата по што без да изврши обљуба почнал да ја допира по телото и да ја бакнува.

На пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена. Против Н.М. до сега се поднесувани пријави за сторени имотни деликти за што  истиот бил и затворски осудуван.