понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кичево: Кривична пријава за три лица кои претепале сограѓанин

mvr1

Последни вести

Полициската станица во „Кичево“ поднесе кривична пријава против Н.Ц.(31) Е.Ц.(24) и Е.З.(25) сите од Кичево поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство“.

Пријавените, на 03.05.2015 година околу 16:40 часот на ул.„11-ти Октомври“ во Кичево пред зградата каде Е.Б. живеел и физички го нападнале удирајќи го со клоци и разни тврди предмети нанесувајќи му телесни повреди по што успеал да избега во својот дом.

Пријавените насилно влегле во станот каде било неговото семејство и тука повторно го нападнале Е.Б. задавајќи му уште неколку удари со дрвен предмет  по целото тело.

Истиот повторно успеал да им избега на тројцата пријавени кои набрзо се приведени во ПС„Кичево“.

 

Најчитани вести