Свет

Киднаперот на египетскиот авион е уапсен

Киднаперот на египетскиот авион е уапсен

Киднаперот на авионот на „Иџиптер“ се појавил со кренати раце. Според Министерството за надворешни работи на Кипар заложничката криза е готова и човекот бил уапсен, пренесува „Раша Тудеј“.

Засега точно не се познати причините за киднапирањето на авионот, но според пишувањата на медиумите не се работи за тероризам, туку за приватни причини. Познато е дека напаѓачот е Египќанец.

Повеќе за киднапираниот египетски авион на следниот линк.