четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Киднапиран авион кој летал за Бали

Авионот бил натеран да слета на Индонезискиот аеродром на Бали, додава Метро ТВ.

virgin-atlantic-new-plane-vaa-12313

Поврзани вести

Патнички авион кој летал за Бали е киднапиран, јавува Ројтерс.Пренесувајќи ја информацијата на индонезиската телевизија Метро ТВ дека авионот „Вирџин атлантик“ ВА31 е киднапиран на летот за Бали.

Авионот бил натеран да слета на Индонезискиот аеродром на Бали, додава Метро ТВ.

Медиумите ги пренесуваат локалните медиуми кои јавуваат дека еден патник се обидел да го киднапира авионот, но бил уапсен. Нема информации за тоа кои се киднаперите ниту колку патници има во авионот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести