Свет

Киднапиран авион кој летал за Бали

Киднапиран авион кој летал за Бали

Патнички авион кој летал за Бали е киднапиран, јавува Ројтерс.Пренесувајќи ја информацијата на индонезиската телевизија Метро ТВ дека авионот „Вирџин атлантик“ ВА31 е киднапиран на летот за Бали.

Авионот бил натеран да слета на Индонезискиот аеродром на Бали, додава Метро ТВ.

Медиумите ги пренесуваат локалните медиуми кои јавуваат дека еден патник се обидел да го киднапира авионот, но бил уапсен. Нема информации за тоа кои се киднаперите ниту колку патници има во авионот.