недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Киднапирани двајца службеници во српската амбасада во Либија

An armed motorcade belonging to members of Derna's Islamic Youth Council, consisting of former members of militias from the town of Derna, drive along a road in Derna, eastern Libya

Поврзани вести

Двајца службеници, од кои една жена, вчера беа киднапирани од амбасадата на Србија во Либија, соопшти српското Министерство за надворешни работи во коминике.

Двајцата вработени во амбасадата беа киднапирани вчера во напад на колона, при што беше ранет либиски државјанин, кој бил дел од обезбедувањето. Информацијата ја потврди српскиот амбасадор во Триполи кој исто така се наоѓал во колоната возила.

Двајцата службеници…

Најчитани вести