среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Киев и Москва започнаа преговори за испораките на руски гас

gas

Поврзани вести

Киев и Москва денеска почнуваат тешки преговори за испораките на руски гас, откако руската компанија „Газпром“ изјави дека ќе ја зголеми цената на природниот гас за Украина, пренесе „АФП“.

Привремениот украински министер за енергетика Јуриј Продан, директорот на „Нафтогас Украина“ Андреј Коболев и украински пратеници ќе се состанат со директорот на „Газпром“, Алексеј Милер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести