петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Киев: Пет демонстранти се хопситализирани во текот на изминатата ноќ

ukraina barikada

Поврзани вести

Седум лица се обратиле до екипите за медицинска помош кои се распоредени на местата за спроведување на акции, односно во областите каде што се одржуваат демонстрациите во Киев, во текот на изминатата ноќ, пренесе „УНИАН“.

Петмина од лицара биле хоспитализирани. Причините за хоспитализациите се акутен цистит, нарушување на церебралната циркулација, затворена черепно-мозочна повреда и состојба по серијата спазматични напади.

Во Украина повеќе од еден месец се одржуваат протести против тамошната власт, бидејќи одби да потпише договор за асоцијација со Европската унија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести