вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Киево освои голем бод на гостувањето во Милано

kievo golem bod vo milano

Поврзани вести

Без победник, 1:1, заврши последниот натпревар од 19. коло во италија, дуелот на “Џузепе Меаца” помеѓу екипите на Интер и Киево.

Гостинот дојде во водство со погодокот на Алберто Палоски во 8 минута, а четри минути подоцна, мрежата на Киево ја погоди јапонскиот интернационалец, Јуто Нагатомо.

“Јас не можев да побарам ништо повеќе од моите фудбалери. Знаевме дека Киево има одлично организиран тим, особено кога е во прашање дефанзивната игра. Сепак, малку фалеше да постигнеме уште еден погодок, штета што Паласио не ја искористи одличната шанса во првото полувреме. Се ќе беше полесно ако ние први постигневме погодок, тогаш ќе имавме повеќе простор за игра”, изјави по натпреварот предводникот на “нероазурите”, Валтер Маѕари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести