четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кики ќе биде морална поддршка во следните три натрпревари

ronaldo suspenzija

Поврзани вести

Најдобриот фудбалер на денешницата и најголема ѕвезда во дресот на шпанскиот гигант Реал (М), Кристијано Роналдо ќе ги пропушти следните три првенствени натпревари во Примера дивизион, поради директниот црвен картон кој го заработи на последниот првенствен натпревар против екипата на Атлетик (Б).

Португалскиот интернационалец нема да биде во комбинација за првенствените натпревари против екипите на Вилјареал (09.02), Гетафе (16.02) и Елче (23.02).

Челниците на Реал (М) имаат право но најкасно до петок, да испратат жалба до Дисциплинската комисија на шпанската Примера дивизион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести