среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кики Роналдо се уште мисли на Манчестер Јунајтед

kiki ronaldo

Поврзани вести

Сега веќе најдобриот фудбалер на денешницата, ѕвездата на Реал (М), Кристијано Роналдо, откри дека и понатаму мисли на неговиот поранешен клуб, Манчестер Јунајтед и дека е во постојан контакт со централниот дефанзивец на “црвените ѓаволи”, Рио Фердинанд.

„Често мислам на Манчестер Јунајтед. И понатаму има специјално место во моето срце. Шест години играв на “Олд Трафорд” и многу го сакам тој клуб. Имам многу пријатели во Манчестер и секогаш им посакувам се најдобро во животот. Точно дека сум во постојан контакт со Рио Фердинанд. Рио ми е голем пријател, игравме заедно и бевем соседи. Станува збор за фантастична личност која постојано ме убедува да се вратам во Манчестер”, изјави португалскиот интернационалец.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести