четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Кикулве: За мене ќерка ми е како нова дизајнерска чанта

kikulvre

Последни вести

Поранешниот модел Делисија Кикулве е одлучна во својата намера да стане двојничка на познатата старлета Ким Кардашијан.

Дваесет и девет годишната Делисија изјави дека е задоволна кога ја споредуваат со познатата старлета, а во тоа и помага и нејзината четири годишна ќерка Диор, која многу потсетува на малечката Норт.

– Диор за мене е како моден додаток. Таа е мојата нова дизајнерска чанта, вели Кикулве.

Таа не крие дека некогаш имала тежок живот, а денес е мажена за инструктор по возење, и сака на својата ќерка да и овозможи живот за каков таа само можела да сонува.

За да успее во тоа, Делисија многу време посветува на облеката на Диор бидејќи верува одти „добриот изглед отвара многу врати“.

Најчитани вести