вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кил доведе нов скандинавски голман

kim_sonne

Последни вести

Германскиот првак и вицешампион на Европа, Кил доведе засилување на голманската позиција, како трет избор и пак од северот на Европа. По двата шведски интернационалци Паличка и Сјостранд “зебрите” се засилија со младиот дански голман Ким Соне.

22 годишиот голман настапуваше за Скиве и потпиша на две години со германската екипа со најголем буџет. Тој ќе игра за вториот тим на Кил и ќе чека шанса за промоција во првиот тим.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести