петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Кил продолжува да гази во ЛШ

KielcelebCT250

Поврзани вести

Синоќа беше одигран еден натпревар од ракометната Лига на шампиони, на кој германскиот шампион Кил славеше на гостувањето кај Ла Риоха со 34:30.

Најзаслужен за оваа победа на гостите беше шпанскиот репрезентативец Хоан Кањељас, кој стрелаше прецизно 11 пати. Дувњак и Палмарсон одиграа солиден натпревар со 5 погодоци.

Со седмиот триумф Кил собра 14 бода, Ла Риоха остана на 7, на третото место. Во истата група Металург е закован на последното шесто место со 2 бода.

Најчитани вести