понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 18

Ким Бесинџер ќе игра во второто продолжение на „50 нијанси сива“

Ким Бесинџер ќе остане забележана како најсекси актерката на нејзиното време, а се планира да игра и во второто продолжение на филмот „50 нијанси сива“.

kim-besinxer

Поврзани вести

Ким Бесинџер ќе остане забележана како најсекси актерката на нејзиното време, а се планира да игра и во второто продолжение на филмот „50 нијанси сива“.

Бесинџер ќе ја толкува улогата на Елена Линколн, жената што го завела Кристијан Греј , а која само беше спомената во првиот дел од филмот.

Авторката на книгата Е Л Џејмс веќе го одобри актерскиот тим.

Дакота џонсон повтроно ќе биде Анастасија Стил, Џејми Дорнан ќе ја толкува улогата на Кристијан Греј, а режисер ќе биде Џејмс Фоли.

Најчитани вести