Магазин

Ким и Кање сакаат да бидат хумани, но не им оди од рака

Ким и Кање сакаат да бидат хумани, но не им оди од рака

Ким и Кање Вест се познати по огромното богатство, но не и по хуманитарните донации. Овој пат, тие се обидоа една хуманитарна акција да ја направат попримамлива, но законот им се испречи на пат.

Имено, сигурно се сеќавате на прескапите лимитирани патики на Кање кои се распродадоа за само петнаесет минути и чија цена сега е далеку повеќе од илјада долари. Момчето по име Мет Нил страда од тешка болест поседува еден пар од овие патики. За да се забрза процесот на наоѓање здрав бубрег, Мет на Фејсбук предложил интересна трампа: кој ќе му донира здрав бубрег, то ј ќе го доб парот патики.

Кога Ким и Кање чуле за несекојдневната трампа одлучиле дополнително да му дадат публицитет на проблемот на Мет, па најавиле дека доколку Мет добие нов бубрег ќе му подарат нов пар патики.

Но, тогаш настанал проблем. Американскиот закон забранува размена на пари и останати материјални средства за здрав орган.

Така Ким и Кање излегле од оваа приказна, но за среќа, молбата на Мет наишла на топол прием на Фејсбук, па повеќе луѓе веќе се понудиле да донираат здрав бубрег – без никаков надомест.

Кање Вест: Ким е мајстор за орален секс

kimikanyeАко случајно се прашувате со што Ким Кардашијан заслужи веренички престен од шест милиони долари, Кање Вест го има вашиот одговори и го презентираше преку премиксот на хитот на Бејонсе „Drunk in love“.

Вест во песната вели дека одлучил да ја ожени ѕвездата на реалните шоуа „кога првпат орално го задоволила“.

Во ремисот Вест не избира зборови за да опише како неговата љубов е МИЛФ, дека не сака мисионерска поза, како и дека таа е мајстор за орален секс.

Слушнете како тоа звучи во ремиксот.

Магазинот „Ин тач“ минатата година пишуваше за наводно поднесување документи за развод.

Последните седум месеци во брак ѝ биле тешки на Ким поради однесувањето на Кање, кој мора сѐ да контролира, а ги преминал сите граници за време на прославата на празникот Денот на благодарноста, пишуваше тогаш магазинот.