четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Ким Јонг Ун се појави во јавност по повеќе од еден месец

download (3)

Последни вести

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун по 40 дена се појави во јавност.

Тој го посетил новиот станбен комплекс и новиот Институт за природна енергија.

Ким претходно е виден во јавност на 3 септември, кога со сопругата присустувал на еден концерт.

Според јужнокорејскиот весник „Џонганг илбо“ Кин кон средината на септември бил опериран на двете нозе, а операцијата ја извршил француски хирург.

Ким Џонг Ун (31) минатиот петок не присуствувал на одбележувањето на 69-годишнината од основањето на Работничката партија на Северна Кореја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести