недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кин: Јунајтед мора да купи шест фудбалери

roj kin sest zasiluvawa

Поврзани вести

Легендарниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин е убеден дека актуелниот шампион на Англија може да се врати на победничката патека само доколку за време на летниот преоден рок клупските челници ангажираат шест квалитетни засилувања.

„Јунајтед има потреба од шест квалитетни засилувања, од шест нови фудбалери. Политиката на купување и продавање не функционираше како што треба во изминатите неколку сезони. Не купија голем фудбалер, а тоа скапо го платика оваа сезона. Сега на сите ни е јасно дека Јунајтед има потреба од изградба на нов тим, од трансформација. Тоа мора да се случи за време на летниот преоден рок. Сега е вистинскиот момент, само така ќе се вратат на победничката патека”, изјави поранешниот репрезентативец на Ирска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести