петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кина: Експлозија во илегално казино, 15 мртви

Петнаесет лица загинаа во експлозија во Кина.

kina

Поврзани вести

Хаос во кинеско село, полицијата прави рација по експлозија на место познатото како илегално казино.

Според Би-Би-Си 15 лица загинале, а неколкумина  се повредени во експлозија во селото Каили Сити вчера во попладненвите часови. Кинеската полиција уапсила осум лица кои се осомничени за инцидентот. Местото на експлозијата е познатото како илегално казино.

Локалните медиуми јавија дека загинатите се коцкале во шатор поставен на ридот во селото.

Полицијата работи на откривање на причините.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести