среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кина: Информациите за летот на исчезнатиот малезиски авион се прилично хаотични

avion malezija isceznat

Поврзани вести

Контроверзните информации за летот на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, во кој имаше 239 патници се прилично хаотични, рекол портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, пренесе „АФП“.

„Во моментов има многу информации и тие се прилично хаотични, па до моментов ние исто така имаме тешкотии да ги потврдиме дали истите се точни или не“, рекол Кин Ганг, коментирајќи ги информациите околу потрагата по летот „MH370“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести