четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Кина: Полицијата уби 13 лица кои нападнале полициска станица

policeChina_2134707b

Поврзани вести

Полицијата во Кина изутринава уби 13 лица кои нападнале полициска станица.

Напаѓачите се паркирале со автомобил до полициска станица и активирале експлозивна направа.

Во нападот биле полесно повредени тројца полицајци.

Пред пет дена кинеските власти извршија смртна казна врз 13 лица, кои билеосудени за тероризам и тешки злосторства.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести