среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Кина: Се запали автобус, 10 загинати, 17 повредени

Трагедијата се случила утринава во автобус во кој имала 43 патници, пренесе АП.

kinaaa

Поврзани вести

Во пожар кој избил во автобус во провинцијата Џилин загинаа 10 лица, а 17 се повредени.

Трагедијата се случила утринава во автобус во кој имала 43 патници, пренесе АП.

Според локалната полиција причинита за пожарот не е позната, но кинеските медиуми предходно имало инциденти кога противниците на владата подметнувале пожари.

Минатата недела еден маж призна дека подметнал пожар во автобус бидејќи бил изнервиран од неверството на сопругата. Во тој инцидент загинаа шест, а повредени беа 35 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести